Elefunart

ELEFUNART o sobie


OSOBNO, każdy z nas tworzy inaczej i co innego.


RAZEM, mamy szansę stworzyć coś, czego nigdy nie dokonalibyśmy osobno, coś, co ma w sobie cząstkę każdego z nas, a być może również coś, co przekracza możliwości pojedynczego artysty.RAZEM możemy te granice przekroczyć.


ELEFUNART tworzy 9 osób. Są to: Monika Kot, Daria Maroń, Marcin Michalski, Łukasz Pawlik, Artur Ptak, Piotr Suliga, P
rzemysław Suliga, Bartłomiej Wałek oraz Janusz Włosiński.

Nazwa grupy Elefunart inspirowana jest m.in. akcją
Go Ganesha Go - Peace Made Visible, ale zapożyczenie to określa nas w tej chwili bardziej jako grupę niż tylko dotyczy naszego udziału w projekcie, odnosząc się do pierwszego zaledwie działania, które realizujemy jako grupa artystyczna. Nie wytycza dalszej naszej aktywności, przy której funkcjonować będzie osobno jako nazwa własna.


Daria Maroń
Z ostatniej chwili:
Wkrótce bronię dyplomu z malarstwa sztalugowego i pracy magisterskiej, którą w zawrotnym tempie mam zamiar napisać, oprócz tego jestem kuratorem w XS Gallery - galerii sztuki współczesnej i pracownikiem domu kultury. Długo sypiam, przez co też budziki uważam za jeden z najgorszych wynalazków ludzkości. Obiecuję sobie raz po raz, że już nigdy nie zostawię niczego na ostatnią chwilę, przy czym najgorszy jest fakt, że wtedy na prawdę w to wierzę :) Kocham podróżować. Próbuję... Wielu rzeczy, bo wielu rzeczy jeszcze nie znam. A poza tym stosuję się do maksymy "Don't forget your sense of humor! Live is serious enough.", nieznanego mi autorstwa.

Marcin Norbert Michalski
Obecnie jestem studentem piątego roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prace dyplomową tworze w pracowni rzeźby dr Henryka Sikory.

W dziedzinie Sztuki najbardziej interesuje mnie synteza różnych mediów np. (multimedia). Poza tym pasjonuje się muzyką, przede wszystkim Jazzową ;) Maluję, rzeźbię, fotografuję, tworze obrazy wideo. Tymi środkami próbuję przedstawić prawdę o człowieku i jego naturze. http://marcinnorbertmichalski.blogspot.com/

Piotr Suliga
Artysta rzeźbiarz
Zajmuje się rzeźbą w naturalnych materiałach
Od 2005 r. pracownik dydaktyczny Instytutu Edukacji Plastycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach obecnie Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Od 2006 r. członek zarządu Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy Okręgu Kieleckiego.

„Moje rzeźby nie są skończone, nie uważam ich za dzieła sztuki, są raczej zapisem myśli i wynikiem pewnych doświadczeń formalnych, są świadectwem poszukiwań, zatrzymaniem w czasie procesu glinianego.
Szukam Człowieczeństwa...
Poszukuję formy... „

Monika Kot
Studentka piątego roku Uniwersytetu Humanistyczno -Przyrodniczego
Jana Kochanowskiego; specjalizacja :Rzeźba w Instytucie Sztuk
Pięknych w Kielcach.
"Trzeba zawsze pamiętać o Pasji:bez Pasji nie ma sztuki; sztuki nie ma
bez ryzyka", jak powiedział Wojciech Kuczok.
Moją Pasją przede wszystkim jest człowiek.
Począwszy od anatomii, której
ciągle się uczę a skończywszy na psychice. Nazywać emocje i szukać ich odpowiednika w formie; Obserwować grymasy twarzy, zachowania ciała w zależności od sytuacji...
Inspiruję się nimi i każda moja myśl, kiedy zastanawiam się nad nową
koncepcją- znajduje się najpierw przy człowieku. Rzeźba pomaga mi wyswobodzić myśli i zmieniać kształt według własnych potrzeb. Daje mi przy tym nieopisaną radość z tworzenia i odskocznię od codzienności.
Więcej na : http://kociarstwo.digart.pl/

Przemysław Suliga
Student Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ,V rok grafiki warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych. W swoich działaniach artystycznych staram się pracować za pomocą technik, które są niejako wytworem mojej wyobraźni i niekiedy są czymś „świeżym" wymyślonym przeze mnie. To też pozwala mi osiągnąć pracę bardziej kreatywną i artystyczną prace są dla mnie bardzo ważne ponieważ ich przepełnienie ładunkiem emocjonalnym jest nad wyraz prawdziwe i osobiste. Zawierają dużo treści symbolicznych, dotykają obszarów mojego życia i życia mojej rodziny. Treści religijne zawarte w pracach są czymś co bardzo pomaga wniknąć w problem który sobie stawiam. Bóg odgrywa tu kluczową rolę ponieważ jest moim Opiekunem art jak i mojej rodziny.
Więcej na http://yapsoon.ecom.com.pl/

Bartłomiej Wałek
Student Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana
Kochanowskiego; V rok,( specjalizacja: Mał
a Forma Rzeźbiarska) w
Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach.
"Dziedziną sztuki i pasją, którą się zajmuję jest rzeźba (głównie w
kamieniu) i taniec."
Laureat Biennale Małych Form Rzeźbiarskich 2007 w Raciborzu.
Uczestnik warsztatów międzynarodowych w Scheersberg.


Łukasz Pawlik
Student Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana
Kochanowskiego; V rok,( specjalizacja: Mała Forma Rzeźbiarska) w
Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach.
"Hobbystycznie interesuję się techniką i technologią pozłotnictwa oraz
konserwacją ram."
Wyróżnienie w Biennale Małych Form Rzeźbiarskich 2007 w Raciborzu.
Uczestnik warsztatów międzynarodowych w Scheersberg.

Artur Ptak
e-mail : monohrome@wp.pl

Urodzony w 1980 roku w Nowym Sączu. W 2000 roku po pięcioletnim okresie nauczania w PLSP im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, uzyskał tytuł zawodowy PLASTYK w zakresie specjalności formy użytkowe ze specjalizacją kamieniarstwo artystyczne. W 2005 roku otrzymał dyplom magistra sztuki, kierunku EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH, specjalność: grafika warsztatowa na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Fotografią zajmuje się od 2000 roku. Mieszka w Kielcach. Tworzy w dziedzinie grafiki komputerowej i warsztatowej, rzeźby, fotografii, rysunku oraz malarstwa. W 2003/04 udział w Międzynarodowych warsztatach artystycznych w Niemczech i Danii. Udział w fotograficznych wystawach zbiorowych (a ostatnio również indywidualnych) na terenie całego kraju.